На нашому сайті та Youtube-каналі вже можна переглянути запис онлайн-семінару «Як налагодити взаєморозуміння між батьками нейротипових і аутичних дітей».

Говорили на цю тему три спікерки. Це Консул «Аутизм-Європа» і засновниця МГО «Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко, мама дівчинки з аутизмом Олена Коваленко і мама однокласника дитини з аутизмом Яна Чобіток.

Під час розмови спікерки наголошували на тому, що страх у більшості випадків виникає від незнання чогось або непідготовленості. Тобто якщо батьки нейротипових дітей дізнаються про те, що в класі навчатиметься аутист, вони одразу думають про божевільних, згадують страшні історії з новин і все це накладають на нового учня. Це відбувається тому, що люди мало знають про особливих дітей і через те їх бояться.

Щоб уникнути подібних ситуацій, батьків необхідно готувати до того, що в класі разом з їхніми дітьми навчатиметься аутист. Вони повинні знати, що така дитина безпечна для інших, хоч і має свої особливості. Якщо їх пояснити батькам, ті допоможуть і своїм дітям краще зрозуміти свого однокласника чи однокласницю.

Саме тому спікери радять мамам і татам особливих дітей більше спілкуватися з батьками нейротипових. Це дозволить максимально уникнути непорозумінь і страху і тим самим сприятиме дружбі дітей у класі.

https://www.youtube.com/watch?v=SJIEWkJne80

Раніше на нашому Youtube-каналі ми публікували розмову про інклюзивну освіту від дорослих аутистів.

https://cwf.com.ua/ru/2619-razgovor-pro-inklyuzivnoe-obrazovanie-ot-vzroslykh-autistov-delimsya-opytom-na-youtube/