Діти, які страждають на аутизм, зібрали з розмальованих блакитних шматочків пазлу сердечко, що символізувало можливості таких дітей до навчання, а також випустили в небо блакитні повітряні кульки, повідомляє Радіо Свобода. «У цих дітей дуже багато проблем. Це і сприйняття соціумом, це і низький рівень діагностики і навчання. Дітям з цим діагнозом дуже важко навчатися у звичайних класах. Крім того, не всі знають як таким дітям допомогти. Дуже мало вихователів та вчителів ознайомлені з сучасними методами корекції аутизму. Мені особисто допоміг досвід таких мам, як я», – розповіла організатор акції «Київ у блакитному», голова правління співтовариства особливих сімей «Ми разом» Ольга Ладна.

За статистикою, кожна 88 дитина страждає на аутизм, втім виявлення хвороби у віці до 2 років дає шанс повністю подолати недугу. Щороку в Україні діагностують на 30% більше випадків аутизму, однак до сих пір немає жодної державної спеціалізованої установи, яка б надавала комплексну допомогу таким дітям. Окрім Києва, акції до Дня інформування про аутизм проходять також у Львові, Рівному, Луцьку, Тернополі, Івано-Франківську, Вінниці, Харкові, Кривому Розі та Одесі. Також у Києві сьогодні Асоціація батьків дітей з аутизмом і Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» провели пікет під Міністерством освіти, вимагаючи припинити ізоляцію таких дітей в освітній системі.

“Таких ми не беремо … інклюзії для аутистів немає … ваша дитина не така … навіщо мені не такі діти в школі … наші вихователі (вчителі) не знають, що робити з вашою дитиною …” – практично кожен день я чую історії батьків дітей з аутизмом , яким вказують на двері. У наших дітей багато проблем, але найболючіше – це неможливість отримати освіту, неможливість бути в середовищі своїх однолітків”, – розповідає Євгенія Панічевська, голова Асоціації батьків дітей з аутизмом, яка ініціювала акцію. Аби продемонструвати становище дітей з аутизмом в освітній системі, організатори поставили під міністерством прозору “камеру”, в якій сидить дитина.

Довідка. 2 квітня у світі визнано Днем поширення інформації про проблеми аутизму. Цю дату було встановлено резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 21 січня 2008 року з метою підкреслення необхідності допомагати людям з цим невиліковним розладом, а також підвищення рівня їх життя. У світі у цей день традиційно підсвічують головні споруди: хмарочоси в мегаполісах США, Ейфелеву вежу у Парижі, Біґ-Бен у Лондоні тощо. Також блакитним сьогодні засвітяться Оперний театр та Ратуша у Львові.

Джерело: https://www.unian.ua/society/1063024-v-ukrajini-vidznachili-mijnarodniy-den-poshirennya-informatsiji-pro-autizm-blakitnimi-aktsiyami-ta-piketom-minosviti.html