У столиці відбувся Форум «Відкритий простір» до Дня осіб з інвалідністю

2 грудня в Києві Міністерство соціальної політики України спільно з Офісом Ради Європи організувало Форум «Відкритий простір», у якому взяли участь представники МГО «Дитина з майбутнім»: засновниця організації та Консул «Аутизм-Європа» Інна Сергієнко та директорка МГО Галина Лозова.

У рамках заходу відбулися панельні дискусії з питань інклюзії людей з інвалідністю, працевлаштування, охорони здоров’я, освіти, культури, а також надання соціальних послуг, проведення реабілітаційних заходів тощо. Лунали історії успіху людей з інвалідністю.

«На одному майданчику зібрали представників державної влади і громадських організацій. Сподіваюся, це свідчить про готовність державних інституцій до конструктивного діалогу з представниками громадськості. Нас як представників організації, що займається питаннями адвокації прав дітей з аутизмом, дуже стурбувало те, що говорили про різні нозології людей з інвалідністю, але зовсім нічого — про людей з ментальними порушеннями», — ділиться враженнями Галина Лозова.

Інна Сергієнко виступила учасницею третьої панелі, яка висвітлювала освіту, культуру і спорт. Так, її виступ стосувався теми інклюзивної освіти аутистів.

«Люди з аутизмом теж можуть працювати, якщо проінвестувати в їх навчання. В такому випадку вони будуть користю для суспільства і держави, а не тягарем, який вимагає виплати допомоги, — пояснює Інна Сергієнко. — Проблема в тому, що фахівці потрібні дитині з ментальною інвалідністю, як коляска — для дитини з фізичною інвалідністю. Сьогодні, коли бракує грамотних фахівців для роботи в інклюзії, коли немає системи їх навчання і немає фінансової мотивації для роботи в школі, закриття закладів спецосвіти може привести до того, що багато дітей залишаться без необхідної підтримки».

Також Інна Сергієнко розповіла, що новим гаслом «Аутизм-Європа» на найближчі два роки стало «І CAN LEARN. I CAN WORK» («Я можу вчитися. Я можу працювати»), яке Консул особисто і МГО «Дитина з майбутнім» поширюватимуть, підтримуватимуть і реалізовуватимуть в Україні.