Проект Фонду Навчальнокорекційний сад «Дитина з майбутнім» почав свою роботу в листопаді 2010 року. Це корекційний заклад для дітей з раннім дитячим аутизмом (РДА) і затримкою психічного розвитку (ЗПР).

Школа-сад має статус початкової, розрахована на 30 дітей у віці від 2-х до 7 років. Повний спектр абілітації та корекції тут отримують діти з раннім дитячим аутизмом, аутичними рисами особистості, що мають труднощі в соціальній адаптації, діти із затримкою психічного та психомовного розвитку.

З дітьми займаються досвідчені фахівці з вищою профільною освітою, як в групах, так і індивідуально. У школі-садку «Дитина з майбутнім» працюють такі фахівці як логопед, практичний психолог, дефектолог, соціальний педагог, арт-терапевт, ігро-терапевт, логорітміст.

У роботі використовуються базові програми дошкільної та початкової освіти, які затверджені Міністерством освіти України, а також корекційні методики, розроблені провідними фахівцями світу і фахівцями кафедри соціальної педагогіки АПН України.

Завідуюча школою-садом Стручек Наталія Віталіївна. Сайт школи-садка: childfuture.kiev.ua

 

IMG 0599   IMG 0644   IMG 0672

IMG 0691   IMG 0709   IMG 0737

IMG 0761   IMG 0785

Дитячий садок «Дитина з майбутнім» – унікальний корекційний заклад, де займаються з дітьми з ранніми ознаками аутизму. Серед вихованців є діти і з гіперактивністю, і з затримкою мовного та психологічного розвитку. Головний принцип, на основі якого працює цей заклад, – індивідуальний підхід та врахування рівня розвитку дошкільнят.

Дитячий садок для аутистів відчиняє свої двері для дітей віком від одного року до семи. Він працює ще з 2010 року. Тоді він став першим в Україні дошкільним закладом для особливих малюків. Упродовж перших двох років своєї роботи садок працював під супервізією американського професора Вірджинії Бассі. Фахівці садка отримували багато відзнак, у тому числі «Знак якості».

Дитячий садок для дітей з аутизмом «Дитина з майбутнім» налаштований на досягнення результату у процесі соціалізації. Тому тут переймаються не лише побутовими навичками малюків, але й їхньою комунікацією та взаємодією зі світом. Серед послуг – заняття з дефектологом, психологом, ігро- та арт-терапевтом, логопедом. Також дітям надають масаж, каніс- та музичну терапію. Вихованці дитячого садка можуть спробувати і метод Томатіс, який допомагає долати проблеми з навчанням та порушеннями мови, а також стимулює мозок.

Важливе місце в переліку послуг посідає підготовка до школи дітей з аутизмом. Адже перш ніж піти навчатися (навіть якщо йдеться про інклюзію), особливі діти мають опанувати низку навичок, без яких їм буде складно здобувати освіту разом зі своїми однолітками.

Аутисти мають насамперед уміти комунікувати з людьми соціально прийнятним способом, починати та підтримувати діалог, пояснювати, що їм потрібно, використовувати жести та міміку. Чимале значення має і самоорганізація, адже в школі діти з аутизмом мають вміти висидіти відведений для уроку час і концентрувати свою увагу на процесі заняття.

Підготовка до школи дітей з аутизмом також спирається на індивідуальний підхід. Забезпечити його – головне завдання педагогів дитячого садка «Дитина з майбутнім».