“Планета А” Максима Бровченка у продажу в Європі: перший переклад вже доступний у книгарнях Чехії

23 травня 2024 року відбулась презентація перекладу на чеську дебютної книги Максима Бровченка “Планета А”. У цей дуже символічний час – напередодні Міжнародного дня захисту дітей – європейський читач вперше тримає в руках друкований тираж довгоочікуваної фантастичної історії 12-річного аутиста з тимчасово окупованого Бердянська. Історії  про мир та любов до всього живого – теми, яка сьогодні надактуальна для всього цивілізованого світу. Презентація перекладу “Планети А” видавництва Nadační fond ATYP, Za sklem o.s., ATYP Press s.r.o. відбулася в рамках виставки  “Світ книги”, яка проходить з 23 по 26 травня 2024 року у Празі. 

Презентація книги супроводжувалась святковим відкриттям виставки картин Макса Бровченка (їх друковані версії), до відкриття якої відвідувачі долучилися 23 травня 2024 року у залі “Свята Прага”. Виставка картин юного митця триватиме постійно протягом всієї роботи виставки “Світ книги”. 

Мама Максима Оксана відзначила: 

“Для Максима ця подія стала дуже хвилюючою та відповідальною. Я горда за свого сина, пишаюся його талантом та бажанням попри надскладний час для нашої Батьківщини творити добро, дарувати людям радість та, головне, інформувати про існування аутистів, людське різноманіття та рівність попри різність. Щиро вдячні Чехії за запрошення та дружню, теплу атмосферу”.

Переклад “Планети А” – унікальне видання, загальним накладом у 2500 екземплярів. По-перше, книга двомовна – це 154 сторінки чеською та українською мовами. По-друге, книга повнокольорова та повністю ілюстрована неперевершеними космічними картинами Максима Бровченка. 

Книга розрахована на юних і дорослих читачів. Це саме той тип літератури, який не знає вікових обмежень, адже має багато прихованих у собі рівнів. Макс розповідає про особливості  людей з аутизмом і про те, чому вони відрізняються від інших. Він пише про світогляд жителів Планети А, високу чутливість, труднощі з адаптацією, правила виховання та співіснування осіб, які ніколи за всю історію своєї цивілізації не знали воєн. 

Максим з задоволенням підписував книгу всім бажаючим

А ще видавництво “освятило” “Планету А” золотими паперовими зірочками – це чеська традиція, згідно якої на книгу чекатиме успіх.

Інна Сергієнко, консул “Аутизм Європа” та засновниця МГО “Дитина з майбутнім”, яка опікується творчістю Максима,  поділилася враженнями:

“Сьогодні книга Максима “Планета А” розпочала свою дивовижну подорож світом. Ми надзвичайно раді цій події, адже якомога більше людей дізнаються про відчуття аутистів та їх світосприйняття. І це відбудеться не в сухій академічній формі, а у фантастичному форматі живої розповіді дитини. На мій погляд, саме так потрібно доносити інформацію про те, що існують діти, які інакше сприймають буття. Я особисто дуже щаслива, тому що Максим щасливий. Наша організація зробила все можливе, аби це сталося. Для мене, як для мами підлітка з РАС, це найбільша нагорода”. 

Ми дякуємо організаторам виставки “Світ книги” за чудову нагоду розповісти не тільки про “Планету А”, а й про всіх аутистів, їх особливості та їх неординарність та талановитість. Також висловлюємо щиру вдячність команді видання ATYP Press s.r.o. за безцінний вклад у розвиток толерантності та інформування суспільства про людей з ментальними порушеннями. 

Придбати переклад “Планети А” Максима Бровченка чеською можна онлайн в  магазині ATYP Press s.r.o або у книгарнях Чехії. Українську версію – за посиланням в онлайн магазині Yakaboo.

А ми нагадуємо, що Максим Бровченко – відомий юний митець, талантом якого опікується МГО “Дитина з майбутнім” багато років поспіль. До початку широкомасштабного вторгнення хлопець малював картини виключно про космос. Після нападу російського агресора маленький “український Пікассо”, як його прозвали українські ЗМІ, почав створювати патріотичні полотна, кошти від продажу який школяр відправляє на ЗСУ та підтримку українських дітей з аутизмом. За таку недитячу самовідданість та допомогу українському війську Максим Бровченко отримав відзнаку з рук Президента України Володимира Зеленського. 

Більше про Максима Бровченка дізнавайтесь на сайті митця. І неодмінно слідкуйте за нашими новинами, адже вже зовсім скоро на Вас чекає ще одна приємна новина – “Планета А” чеською вийде у форматі аудиокниги! Про те, як проходить запис дивіться відео за посиланням