Основих ознаки аутизму за якими можна визначити наявність синдрому на ранніх стадіях. Чим довше дитина живе з аутизмом, тим складніше йому допомогти.

Якщо ви схвильовані відсутністю у малюка інтересу до різних занять та ігор, перевірте дитини на наявність симптомів, наведених нижче.

Дитячий аутизм симптоми:

  1. Відмова від тактильного контакту з батьками.
  2. Відсутність мови до трьох років.
  3. Дитина воліє бути один, ніж з ким-небудь.
  4. Дитина відмовляється контактувати з навколишнім світом або не проявляє інтересу до цього. У нього відсутні або слабо розвинені навички невербального спілкування.
  5. Малюк не хоче дивитися вам в очі.
  6. Жести малюка дивні і швидше нервові, ніж виражають щось.
  7. Дитина говорить, але монотонно, як ніби повторює завчений текст.

(Багато дітей з аутизмом повторюють слова інших людей на манер відлуння).

 1. Незвичайні сенсорні реакції (на голос, запах, смак, дотик).

Пильно стежте за психофізичним розвитком малюків. Чи не зашкодить діагностика психічного розвитку. Не потрібно недооцінювати значення дитячих невропатологів і планових оглядів дитини у лікаря.

Перші прояви раннього аутизму помітні з 3-місячного віку!

Тому перевіряємо розвиток дітей:

 1. Дитина не фіксує погляд на матері або іншому дорослому, не виділяє мати серед близьких. Але фіксує погляд на яскравих предметах, картині на стіні. Він взагалі не дивиться в очі, якщо дивиться – випадково і недовго. Це виявляється в 6 місяців або навіть раніше.
 2. Дитина на руках матері не приймає комфортної пози, він або напружений, або «розтікається», як рідина. Часто відмовляється від материнського молока.
 3. Дитина реагує не на саму дію – гру з ним, розмова, а на зовнішні його ознаки – гучність, яскравість. Наприклад, якщо мама голосно сміється, він не радіє, а лякається.
 4. Рухове поведінка не нормально – чи постійно загальмований, байдужий, або занадто збуджений, крутиться, смикається.
 5. Пізніше – не прагне наслідувати дорослому, що не махає ручкою у відповідь.
 6. Порушено прихильність до матері – або гіперпрівязанность, не може без неї ні хвилини, або повну байдужість до її присутності.
 7. При умінні сидіти і ходити – поява монотонних рухів (розгойдування, обертання ручок тощо) є ознакою аутизму.
 8. Гра в поодинці і не з іграшками, а предметами – черевиком, тарілкою.

Є й інші ознаки, присутність яких має насторожити батьків на предмет аутизму у дітей. До речі, наявність якихось із них може бути присутнім і у здорових дітей або має зовсім інші, наприклад, неврологічні захворювання дітей. Але це ще раз говорить, що в ранньому віці відхилення не досягають ще того рівня, щоб прийняти характер фатальних.

Симптоми аутизму у дітей до року

Перші ознаки аутизму у маленької дитини можуть бути помітними вже у віці до року. Спостережливі батьки звертають увагу, що їх чадо майже не проявляє інтересу до іграшок, мало рухається і має мізерну міміку. Для новонароджених дітей і немовлят віком 5-6 місяців з ознаками аутизму характерна втрата будь-якого інтересу до предметів навколишнього середовища. Вони не стежать за своїми опікунами, втрачають контакт очі-в-очі, не реагують на гучні звуки або не сміються.

Симптоми аутизму у дітей до року проявляються тим, що вони застосовують певну жестикуляцію, щоб щось отримати, але при цьому не прагнуть звернути на себе увагу і включити когось ще в свою гру. Дитині аутисту важко сприйняти цілісним образ людини, зрозуміти емоції в тій чи іншій ситуації.

Дитячий аутизм, виявлений на ранній стадії, можна побороти або звести прояви до мінімуму.

Тому:З зародився аутизмом у дітей можна і потрібно боротися, звертатися до грамотних фахівців, займатися корекційної терапією і правильно вести себе з дитиною в колі сім’ї. Чим раніше буде розпочато лікування аутизму у дитини, тим ефективніше буде результат.