День майстер-класів у Миколаєві: Ірина Сергієнко та Білл Петерс завітали до 57-ї школи міста з корисними знаннями

12 жовтня 2021 року у школі №57 м. Миколаєва за ініціативи ГО “Діалог” відбувся освітньо-практичний захід – директорка МГО “Дитина з майбутнім” Ірина Сергієнко та консультант фонду Білл Петерс провели три майстер-класи для запрошених вчителів, представників місцевих ІРЦ та батьків. 

Виступ Ірини Сергієнко був присвячений “Структурі та практиці підтримки дитини в інклюзії” й охопив наступні питання:

  • структура й робота команди дитини в інклюзії;
  • аналіз поведінкових проблем;
  • виявлення сенсорних проблем та способів роботи з ними;
  • труднощі аутистів у школі (академічні, соціальні, сенсорні);
  • адаптація класу й уроків для успішної інклюзії.

Майстер-клас проходив активно й жваво, отримавши наостанок теплі відгуки слухачів та запрошення приїхати з новими важливими цікавинками про аутизм наступного разу. Примітно, що більшість присутніх педагогів вже мала досвід роботи з аутистами, а найбільш дискусійним виявилися питання співпраці з батьками дітей з РАС – як працювати з сім’єю та що робити, коли дорослі не приймають діагноз дитини та відмовляються діяти. 

Лекції Білла Петерса стосувалися двох тем – “Аутизм зсередини” та “Інклюзія”

У першому виступі Білл розповідав про власний досвід особи з аутизмом – сім’ю, школу, особливості світосприйняття, соціальні та сенсорні труднощі. Слухачі дізналися про інклюзивну освіту в США та досвід дорослого аутиста, поради якого можуть стати у пригоді для них.  

Другий майстер клас був присвячений питанням домашнього пошуку рішень та особливостям аутистичного мислення. Розповідь дуже сподобалась батькам дітей з аутизмом, оскільки виступ відбувався у форматі “питання-відповідь” та практичного розбору кейсів, де кожен охочий розбирався зі своєю конкретною проблемою. Білл розказав на що потрібно звертати увагу, щоб зрозуміти дітей з аутизмом, а також на можливі причини та їх вирішення. Проте він акцентував на необхідності проведення медичної діагностики у кожному випадку “незрозумілої поведінки”, адже тільки лікар може встановити діагноз та причину нетипових реакцій. 

Загалом, зустріч пройшла цікаво та плідно. МГО “Дитина з майбутнім” завжди радо вітає запрошення на виступи та сподівається, що знання та багатолітній досвід організації допоможуть сім’ям та освітянам досягнути спільної мети – допомогти дітям стати щасливими!