Міністерство освіти та науки України створило експертно-консультативну раду з питань аутизму. Основною метою Ради буде забезпечення міжвідомчої співпраці органів виконавчої влади та громадських організацій щодо забезпечення права на освіту дітей з розладами спектру аутизму.

«Вперше громадські організації, які допомагають дітям з аутизмом, отримують можливість системно підключились до роботи Міністерства і працювати над створенням доступу до освіти для аутистів», коментує новину директор Фонду допомоги дітям з аутизмом «Дитина з майбутнім» Лариса Рибченко. «Наказ щодо створення такої Ради – це перший результат роботи експертів в рамках робочої групи зі створення системи допомоги особам з розладами спектру аутизму при Адміністрації Президента».

Новостворена Рада буде працювати над розробкою програм та методичних рекомендацій для навчання та професійної підготовки дітей з аутизмом, навчального курсу для курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників та методичних рекомендацій по складанню індивідуальних програм для педагогів загальноосвітніх навчальних закладів. Всі програми та рекомендації повинні бути розроблені протягом 2013-2014 років.

«Освіта – головне для дітей з аутизмом, тому що саме вона дає їм можливість стати повноцінним членом суспільства. Наші європейські колеги, які активно працюють з аутистами вже останні 30 років, готові надати там всіляку допомогу для того, щоб ми могли врахувати їх досвід для організації системи освіти для наших дітей. І ми вдячні Міністерству освіти, що вони готові активно працювати з цим досвідом і адаптувати його під наші реалії», розповідає консул «Аутизм-Європа» Інна Сергієнко.

Контроль за результатами роботи групи покладений на директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНУ Єресько О. В.

Нагадаємо, що 2 квітня Фонд «Дитина з майбутнім» провів акцію під стінами МОН «Аутисти здатні до навчання!».