Цьогоріч VI науково-практична школа з питань аутизму відбулася за участі представників ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім”

9 та 10 червня 2022 року пройшла щорічна науково-практична школа з питань аутизму, присвячена найболючішим проблемам та найактуальнішим питанням сфери. Участь у заході брали представники ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім” – засновниця ГО та консул “Аутизм Європа” Інна Сергієнко та директорка з комунікацій ГО Євгенія Панічевська. 

Час Школи був присвячений наступним напрямкам: 

  • діагностичні критерії психічних розладів у дітей через призму сучасних міжнародних комунікацій (МКХ11, DSM5);
  • особливості перебігу, особливі потреби дітей та родин, проблеми організаціїмедико-психологічної допомоги при розладах путистичного спектра в умовах війни;
  • аутизм та епілепсії, енцефалопатії розвитку;
  • судово-психіатричне оцінювання дітей та підлітків у цивільному та кримінальному процесах;
  • рекурентна та біполярна дипресія у педіатричній практиці;
  • розлади поведінки у дітей та підлітків (клінічна типологізація, терапевтичні стратегії).

Делегати ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім” представили симпозіум “Актуальні питання психологічного та педагогічного супроводу, соціальної підтримки дітей з розладами аутистичного спектра”. 

Відкривала симпозіум 10 червня 2022 року Інна Сергієнко з темою “Соціалізація і комплексна підтримка сімей з аутистами та фахівців, які з ними працюють: досвід роботи під час коронавірусної епідемії та війни в Україні”. 

“Наслідки війни жахливі для будь-якої людини і дитини, але для аутистів це помножується на 100. Батьки розповідають про надзвичайний регрес дітей – багато з них пережили різні види сенсорної та емоційної депривації. Вкрай важко полишим свої домівки, бо і дорослі, і діти опинилися у незвичних умовах. Малюки не розуміють, що у підвал можуть кинути гранату і потрібно сидіти тихо. Деякі з них пережили розстріли у машинах при намаганні виїхати у безпечне місце – їх родичі частково були вбиті або поранені. Інші опинилися самі без батьків за кордоном. 

Ми намагаємося допомагати. Так, організували інформаційну допомогу у Фейсбуці. Цікаво, що більшість сімей відзначає найкращий рівень допомоги в Україні по відношенню до інших країн, де люди вимушено опинилися через війну. Це приємно чути, але багато фахівців покинули Україну и ми не знаємо, чи вони взагалі повернуться. Але ми маємо надію, що все поступово відновиться”, – зазначає Інна Сергієнко.  

Закінчила симпозіум Євгенія Панічевська виступом про новий проєкт Autism Unityспільний українсько-американська ініціатива, направлена на допомогу родинам в пошуку фахівців сфери освіти, місцевих спільнот, сервісів для дітей з аутизмом в місті їх актуального перебування, як за кордоном, так і переміщеним в Україні.

“Кожного року Школа дає впевненість у високому професійному рівні наших лікарів і освітян, щирої залученості до проблеми аутизму і її всебічного дослідження. Захід об’єднав і дав можливість представити досвід, поділитись напрацюваннями, отримати підтримку колег в цей непростий для всіх нас час. Всі дотичні до проблеми аутизму в Україні знають, наскільки непросто створювалась останніми роками система допомоги, і як вона ускладнилась зараз, не тільки для родин, а і для фахівців всіх допоміжних сфер. Ми запрошуємо до співпраці і партнерства фахівців та організації, які працюють з дітьми та підлітками з аутизмом, ми намагаємось підтримати і знайти підтримку для всіх, хто її потребує настільки, наскільки це в наших силах”, – закликала у доповіді Євгенія Панічевська. 

З об’єктивних причин захід проходив в онлайн форматі та за участі багатьох міжнародних експертів та фахівців галузі. З детальнішою інформацією про захід, лекторів та програму Школи з питань аутизму можна ознайомитися за посиланням.