Батьки дітей з аутизмом зажадали дати право на освіту їхнім дітям

Сьогодні 2 квітня, в День розповсюдження інформації про аутизм, батьки дітей з аутизмом та громадські організації вийшли до Міністерства освіти з вимогою надати їхнім дітям можливість навчатися в школі. Згідно зі світовою статистикою останні 10 років 1% всіх новонароджених народжується з синдромом аутизму. А це означає, що в Україні щорічно близько 5 тисяч дітей з аутизмом мають іти в школу. Однак навіть в новій програмі Міністерства освіти щодо введення інклюзивного навчання для дітей з особливостями у розвитку аутистів немає.

«У суспільстві і професійної шкільному середовищі існує міф, що аутисти НЕ навчаються або навпаки, що вони генії. Однак більшість аутистів – це звичайні діти, у яких через вираженої проблеми з комунікацією, немає можливості вчитися в школі. Вони не можуть продемонструвати свій інтелект звичним нам способом. Їх потрібно спеціально навчати цьому. Однак ні в садах, ні в школі цьому не вчать. А в інститутах вчителів не вчать працювати з такими дітьми. Тому ми сьогодні вимагаємо від Міністерства освіти звернути увагу на наших дітей і дати їм шанс на освіту – базове право будь-якої дитини », – розповідає Інна Сергієнко, засновник Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму« Дитина з майбутнім », ініціатор акції.

«Мій син в наступному році повинен йти в школу. Але я вже сьогодні стикаюся з тим, що йому крім інтернату для розумово відсталих дітей нікуди йти. Але ж у нього з інтелектом все нормально, а це значить, що для його розвитку йому потрібна звичайна школа, звичайні сверсников, тільки так він зможе навчитися жити в цьому світі і зможе реалізувати себе. Закрити його в інтернаті – означає закрити його від життя, чого я, як мама, не можу допустити », – ділиться Євгенія Панічевська, мама 6-річного Тимура, Глава Асоціації батьків дітей з синдромом аутизму.

Батьки і Громадські организации передали Звернення до Міністра освіти України Дмитра Табачника з Проханов Включити представителей батьків и профільніх Громадського ОРГАНІЗАЦІЙ в процес Введення Програми по інклюзівного навчання в загальноосвітніх школах.

На останній сесії Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла нову резолюцію з питання аутизму, продемонструвавши прихильність надання допомоги сім’ям, яких зачіпає аутизм. «Сучасні дослідження показують, що раннє втручання може допомагати людям з ознаками аутизму домагатися значного вдосконалення своїх здібностей. Настав час попрацювати над тим, щоб зробити суспільство більш інклюзивним, виявити таланти порушених аутизмом людей і забезпечити можливості, що дозволяють їм реалізувати свій потенціал », зазначив у своєму посланні з нагоди Дня поширення інформації про аутизм Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.