Коронавірус (COVID-19), новий штам вірусу в сімействі коронавірусів, який вражає легені і дихальну систему, сильно вплинув на наше сприйняття дійсності.

Незалежно від того, заразилися ви, хтось із ваших близьких чи ні, висока ймовірність того, що ваш роботодавець попросив вас перейти на віддалений режим роботи, збільшити соціальну дистанцію а також, щоб всі поїздки і великі збори в весняному календарі були повністю скасовані.

У той час як ізоляція і соціальне дистанціювання стали жартом про «мрії інтроверта» в Інтернеті, насправді, для багатьох з нас соціальне дистанціювання і ізоляція можуть бути причиною депресії або прискорювати її симптоми, якщо депресія – це те, з чим ми вже живемо .

Чому?

Соціальне дистанціювання і ізоляція – відсторонення від контакту з іншими на своїх робочих місцях і в повсякденному житті – може зменшувати ту підтримку, яку ви завжди сприймаєте як належне.

Для багатьох, можливість бути в контакті з іншими і бути соціалізованим – їздити на роботу, обідати з друзями в улюбленому кафе, з нетерпінням чекати зустрічі з улюбленим артистом на концерті у вихідні дні – допомагають зменшити почуття роз’єднання, уникнути роздумів і відчаю, які є загальними симптомами і знайомі тим з нас, хто живе з депресією.

Коли ми спілкуємося з іншими, наша внутрішня людська потреба в зв’язку задовольняється.

Коли ми можемо залишити свої будинки, вийти на вулицю і поспілкуватися зі світом, це може допомогти нам вийти за межі нашого розуму і нашого тіла.

Коли ми плануємо щось, щоб очікувати з нетерпінням, це дає нам відчуття надії і натхнення, навіть коли повсякденне життя здається складною.

Соціальне дистанціювання і ізоляція позбавляють нас від звичок і дій, які ми можемо сприймати як належне в якості підтримки психічного здоров’я.

При відсутності цих опор (давайте подивимося правді в очі: ми не віддаляємося одне від одного і не ізолюємо за власним вибором, як в іншому випадку ми могли б вибрати перебування у відпустці), важливо зрозуміти, що це може поставити під загрозу психічне здоров’я, посилити симптоми депресії і зажадати розробки нового творчого набору інструментів для підтримки психічного здоров’я.

Гарна новина полягає в тому, що навіть в ці незвичайні часи можна культивувати інший набір інструментів для знищення симптомів депресії.

Ось кілька порад для визначення вашого психічного здоров’я та боротьби з ізоляцією, якщо ви страждаєте депресією:

  1. Продовжуйте зустрічатися з вашим доктором по відео-зв’язку.

У багатьох з них є така функція, проконсультуйтеся з вашим лікарем, щоб ви могли продовжувати регулярні сеанси.

  1. Розвивайте свої відносини за допомогою відео-технології.

Будь то через Facetime, Skype, будьте свідомими і регулярними в контакті зі своїми близькими за допомогою технології, яка дозволяє вам бачити їх обличчя. Для багатьох особистий контакт набагато більш корисний, ніж просто текстові або відео повідомлення.

  1. Обмежуйте споживання інформації.

Звичайно, важливо залишатися в курсі в ці важкі часи. Але, будь ласка, пам’ятайте про те, що споживання засобів масової інформації впливає на ваші симптоми депресії, і, будь ласка, шукайте тільки авторитетні, перевірені джерела. Зменшуйте споживання інформації, якщо ви відчуваєте, що ваше занепокоєння і розпач посилюються.

  1. Плануйте ті події, на які ви можете розраховувати.

Життя зовні може перебувати в режимі паузи, але це не означає, що так буде завжди. Плануйте поїздки, які ви можете зробити навесні 2021 года! Мрійте, досліджуйте і вільно плануйте заходи цієї зими або в наступному році. Крім того, не забувайте, що зараз буде відмінний час для вирішення домашніх проблем, для вирішення яких раніше ви були занадто зайняті.

  1. Продовжуйте правильно харчуватися і досить рухатися.

Здорова їжа і рух підтримують ваше психічне здоров’я, зараз саме час продовжувати робити це якомога більше. Купівля продовольчих товарів на деякий час може бути ускладнена, а спортивні зали та громадські басейни можуть бути закриті, але ви можете проявляти творчий підхід до домашніх тренувань і новим, креативним рецептами.

  1. Виходьте на природу!

Дуже важливо пам’ятати, що соціальне дистанціювання не означає, що ви повинні залишатися під замком 100% часу (якщо, можливо, ви не заражені прямо зараз). Природа є величезною опорою для нашого психічного здоров’я, тому, якщо ви добре себе почуваєте, вирушайте в парк, побігати біля озера, прогуляйтеся по місцевому лісі. По можливості, уникайте автобусів, щоб дістатися туди.

  1. Переосмислити все, що ви можете зробити інакше.

Легко відчувати відчай від того, що зараз відбувається в світі. Важливо збалансувати наше розуміння серйозності ситуації з переосмисленням, щоб підтримати наше психічне здоров’я. Наприклад, ви можете розглядати цей час соціального дистанціювання як прекрасну можливість нарешті переглянути улюблений серіал, зробити перестановку вдома. Чим більше ми зможемо тренувати наш мозок для переосмислення ситуацій в пошуках позитивного, тим більше допоможемо зникнення симптомів депресії.

Це незвичайний час, але ми, люди, дивно стійкі і адаптованість. На цей раз, однак, можуть бути потрібні нові інструменти для підтримки психічного здоров’я, щоб тримати себе в нормі.

Будьте здорові.

Джерело – https://themighty.com/2020/03/social-distancing-depression-covid-19-coronavirus/?utm_source=newsletter_mighty_brief&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter_mighty_brief_2020-03-16&$deep_link=true&fbclid=IwAR3k0PZLhozKTNUPGEb5VnfDjPEhUjKzNaCifRdTZnubTnTuGikPiFc204k