11 березня 2013 року в Адміністрації Президента України відбулась друга зустріч робочої групи з рішення проблем аутизму. Засідання очолив народний депутат України Юрій Мірошниченко.

Експерти, педагоги та соціальні робітники обговорили подальші дії стосовно рішення проблеми аутизму на державному рівні. Під час наради представники Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім” презентували  та обговорили з колегами напрацювання по програмі з робочою назвою “Загальнонаціональна програма забезпечення вчасної діагностики, лікування та навчання людей з синдромом аутизму”, а також результати переговорів із Міністерством охорони здоров’я України щодо закупівлі тестів для діагностики аутизму і розміщення інформаційної програми в дитячих поліклініках за кошти державного бюджету.

В результаті обговорення ряду ключових питань були прийняті такі рішення:

  • сформулювати, затвердити та надати конкретний План дій на 2013 рік на наступній зустрічі;
  • завершити розробку Національної програми, провести консультації з профільними Міністерствами та надати напрацювання для аудиту спеціалістам Верховної Ради України;
  • подати Національну програму до Верховної Ради України в цьому році.

“Ми дуже задоволені, що діяльність нашої робочої групи набирає обертів. Ми не стоїмо на місці, ми рухаємося до поставленої мети, і це можна назвати нашим хоч і невеликим поки що, але вже досягненням. На наступній зустрічі ми затвердимо конкретний План дій, і я дуже сподіваюсь, що результати не примусять себе довго чекати. Адже зараз пріоритетним для нас є створення мережі регіональних центрів діагностики аутизму у дітей. І тепер ми, нарешті при підтримці держави, намагаємося вийти на якісно новій рівень”, – зазначила Інна Сергієнко, засновник Фонду “Дитина з майбутнім”.

Нагадаємо, що робоча група з рішення проблем аутизму була створена 20 лютого 2013 року з ініціативи Юрія Мірошниченко. На сьогодні до складу групи входять: Фонд “Дитина з майбутнім”, Асоціація батьків дітей з аутизмом, БФ “Відкрите серце” (м. Львів), ГО “Особливе дитинство” (м. Дніпропетровськ), ГО “Маленький принц”, ЮКАБ.