У новому 2015 році наш Фонд запускає проект підготовки волонтерів «Біфрендер». Метою проекту є навчання волонтерів комунікації з сім’ями, які виховують дітей з аутизмом. Ми очікуємо, що в результаті програми навчання ми зможемо спрямовувати в сім’ї волонтерів для надання безкоштовної соціальної допомоги сім’ям з дітьми з особливими потребами, зокрема з аутизмом, які знаходяться у важкій життєвій ситуації.

«Біфрендер» включає три етапи:

1. НАВЧАННЯ. Навчання практичним навичкам комунікації з дітьми з аутизмом. Етап включає три тренінги в Києві:

29 січня Тренінг «Нормативно-правова база для надання допомоги сім’ям, які виховують дітей з особливими потребами. Юридична база волонтерської діяльності». Тренер Лариса Остролуцька, головний спеціаліст Київського міського центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді.
12 лютого Тренінг «Комунікація та основи аналізу поведінки в роботі з дітьми з аутизмом. Робота в сім’ї». Тренер Ірина Калініченко, практичний психолог, фахівець, що володіє методикою АВА, системою альтернативної комунікації, методиками оцінки та корекції поведінки.

26 лютого Тренінг «Побудова відносин волонтера з дитиною та сім’єю дитини з аутизмом. Основи самодопомоги і психологічне розвантаження в роботі волонтера». Тренер Наталія Бондарук, практикуючий психолог, гештальт-терапевт, сімейний консультант.

Етап Навчання проходить за підтримки Канадського Фонду місцевих ініціатив

 

canwordmark colour 

2. СПОСТЕРЕЖЕННЯ. Даний етап передбачає практику спостереження в проекті Фонду – дитячому садку для дітей з аутизмом «Дитина з майбутнім». Метою «спостереження» є особисте знайомство з поведінкою дитини з аутизмом у вільний від навчання час.

3. ДОПОМОГА СІМ’ЯМ. Для роботи волонтера в рамках проекту «Біфрендер» фонд підбирає сім’ї, які перебувають у важкій життєвій ситуації, і координує його роботу в сім’ї.

В рамках проекту Фонд планує навчити до 25 волонтерів.

 

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у проекті. Просимо до 15 січня 2015 написати заявку на ім’я координатора проекту Дудкіну Катерину Kateryna.dudkina@gmail.com у вільній формі, яка буде містити наступну інформацію: ім’я, місце навчання/роботи, контакти (телефон, e-mail), мотиваційний лист «чому я хочу брати участь у проекті». З усіх додаткових питань прохання звертатися до Катерини по телефону 067 231 80 81.