На сьогоднішній день в Україні почали краще діагностувати аутизм у дітей, проте досі не знають, що робити з дорослими особливими людьми. Про це в інтерв’ю сайту «24 канал» до Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм розповіла Консул «Аутизм Європа», засновниця МГО «Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко.
За її словами, будинків підтримуваного проживання в Україні – одиниці. Тому після смерті батьків дорослі аутисти здебільшого потрапляють в інтернати. А там немає належних умов для їхнього подальшого розвитку. А щодо виплат від держави, то вони дістаються далеко не всім.
«Тільки ті, у кого є серйозна інвалідність, отримують мізерну пенсію. Найстрашніший страх батьків, у яких дитина має важку форму аутизму, – це “що буде з моєю дитиною, якщо я помру?”» – розповідає Інна Сергієнко.
Вона вкотре нагадала, що чим швидше помітити у дитини аутизм, тим більше шансів на те, що її поведінку вдасться скоригувати. Консул «Аутизм Європа» додала: столичний дитсадок «Дитина з майбутнім» вперше в Україні розпочав ранню корекцію особливих малюків. Тепер наймолодшій дитині у цьому дошкільному закладі – 1 рік.
Загалом першим проблеми у дитини має запідозрити педіатр, або сімейний лікар, який обслуговує родину. У 18 місяців потрібно пройти тест М-Chat – так рекомендує протокол, каже Інна Сергієнко. І додає: якщо ж на сполох забили батьки, то потрібно звернутися або до дитячого невролога, або до психіатра. Діагноз “аутизм” ставить лише останній. Проте невролог якраз може до нього направити, якщо вважатиме, що це необхідно.
Повністю прочитати розмову «24 каналу» з Інною Сергієнко можна тут: https://healthy.24tv.ua/spravdi-zbilshuyetsya-kilkist-lyudey-autizmom-shho-chekaye-ukrayintsiv_n1586816?fbclid=IwAR2UH2Hu8PzzfxjhHLZ7nfV7B21DtcFHMmfR_-sZSdblJAkDQfABpU-0MQA