У Києві за підтримки МГО «Дитина з майбутнім» презентували український переклад всесвітньо відомого роману про хлопчика з аутизмом

За підтримки МГО «Дитина з майбутнім» у світ вийшов переклад книги «Блакитний хлопчик» сучасного франко-бельгійського письменника Анрі Бошо (1913-2012).

Тепер роман про підлітка-аутиста та його взаємини з іншими людьми та навколишнім світом можна читати українською!

Презентація книги відбулась 19 серпня у Києві. Під час заходу говорили про стереотипи, пов’язані з аутизмом, інший світ, у якому живуть особливі діти, та нерозуміння суспільства, з яким вони стикаються.

«Я часто їжджу у Бельгію і знаю, що Анрі Бошо – один із найвідоміших авторів. Він був і художником, і лікарем-психотерапевтом, і письменником. Крім того, в основі «Блакитного хлопчика» – реальна історія. Адже у Швейцарії, де в Анрі була клініка, він познайомився з аутистом. Він побачив, що уявлення цієї дитини про світ зовсім інші – унікальні. І все це хлопчик зображав на папері. Але йому було дуже складно спілкуватись з іншими людьми. І Анрі йому допомагав», – розповів видавець та перекладач Андрій Рябчий.

Крім того, на презентацію запросили 9-річного Максима Бровченка – хлопчика з аутизмом, який чимось схожий на головного героя книги «Блакитний хлопчик» – 13-річного Оріона. Максим малює картини про космос та пише дитячу космічну фантастику. Хлопчик розповів, що найбільше мріє зустрітись з Ілоном Маском та мати власний телескоп.

Роман «Блакитний хлопчик» просто притягує до себе художників, розповідає видавець Іван Рябчий. І Максим Бровченко – лише один із них. Художником був і автор книги, і її головний герой – Оріон. Крім того, підкреслив Іван Рябчий, в українському перекладі книги – багато ілюстрацій. Допомогла їх створити директор з розвитку МГО «Дитина з майбутнім» Ірина Сергієнко.

Водночас Консул «Аутизм Європа» і засновниця МГО «Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко наголосила: дуже важливо прочитати цей роман, адже він про життя, про взаємини, про те, що кожен член суспільства має право на те, щоб його хоча б намагались зрозуміти інші.

«Голос дітей з аутизмом мають почути. А книга «Блакитний хлопчик» підтримує саме цю ідею. Вона доносить до батьків особливості внутрішнього світу дитини з аутизмом, її проблеми, її страхи. Книга навіть починається з того, що аутиста цькують у школі. Все це дуже реалістично», – підкреслює Інна Сергієнко.