Рекомендації арттерапевта, продуктивного педагога садка «Дитина з майбутнім» стосуються правильного і приємного проведення часу в період карантину.
Під час карантину важливо підтримувати звичайний розпорядок дня дитини вдома. Якщо немає готового візуального розкладу, можна намалювати на аркуші паперу або на стікерах чи роздрукувати з інтернету піктограми — докладний розпорядок дня дитини — і розташувати так, щоб дитина його бачила. Важливо, щоб у неї були чіткі очікування щодо того, що відбуватиметься протягом дня: коли буде час для ігор, для відпочинку, для їжі, процедури догляду за собою тощо.
Залучайте дитину до хатньої роботи. Накривайте разом стіл. Під час цього заняття повторюйте назви предметів, продуктів, столового приладдя. Заправляйте пральну машину одягом для прання і в ненав’язливій формі повторюйте назви речей. Разом збирайте іграшки після гри. Такі підручні матеріали, як картонні коробки, мочалки, зубочистки, кнопки, скріпки, скотч, крупи, фольга і т.д. прекрасно підійдуть для виготовлення саморобних виробів. Наприклад, зі скріпок можна зробити чудове намисто або браслети для мами. Із половинки картоплі та зубочисток можна зробити їжачка.
Рекомендуємо ігри з крупами. Для гри можна використовувати різні крупи. У ємність насипаємо будь-яку крупу і в неї ховаємо намистини, або ґудзики, або квасолю, маленькі іграшки з кіндер-сюрпризу і просимо малюка знайти ці предмети і скласти їх в окрему коробку.
Такі продукти, як квасоля, горох, насіння, а також ґудзики, можна використовувати в навчанні дитини. Наприклад, таким чином можна закріпити вивчення геометричних фігур, букв, цифр. Беремо аркуш паперу. На ньому, наприклад, малюємо квадрат, трикутник, коло і просимо дитину з заданих вище продуктів і предметів викласти фігури.
Так можна робити і з цифрами та буквами. Квасоля, горох, насіння — також прекрасний рахунковий матеріал. Можна розставити іграшки по кімнаті і попросити дитину принести названу іграшку.
Можна влаштувати танцювальну вечірку. Для цього знадобиться тільки музика з інтернету і веселий настрій. Перед сном можна пограти в ігри, які стануть плавним переходом від неспання до сну. Наприклад, зняти напруження перед сном можна за допомогою паперу, зім’явши і порвавши його на дрібні шматочки. А також час перед сном — час казки. Улюблену іграшку можна зробити героєм казки і з ним придумати її зміст.