З 8 по 22 червня 2021 року МГО “Дитина з майбутнім” провела анонімне опитування серед майже 10-ти тисячної аудиторії, дотичної до проблем аутизму: батьки дітей з аутизмом та їх родичі, профільні фахівці, які безпосередньо працюють з особливими дітьми, педагоги, тьютори, представники ІРЦ, громадських організацій та державних структур. Метою опитування було дослідження ситуації з аутизмом – покращення чи погіршення, а також виявлення пулу питань, тем та проблем у сфері, які хвилюють аудиторію найбільше, та знань, яких не вистачає.
Результати опитування засвідчили, що якісна та кількісна нестача знань у сфері однакові для всіх регіонів нашої держави – як у Києві та великих містах, так і у маленьких містечках та селищах. Сім’ям та фахівцям конче не вистачає ресурсів та прикладних знань для роботи з особливими дітьми.
Також опитування продемонструвало новий тренд – це зростання інтересу до питань та інформації щодо підліткового та дорослого аутизму. Якщо декілька років тому батьки та фахівці потребували більше інформації про дітей з аутизмом віком 1-3 роки, то зараз зацікавленість стосується розладу дітей старшого віку. Це пов’язано з тим, що інформаційний простір досить насичений у питаннях аутизму дошкільнят, проте прикладної інформації та ресурсів щодо роботи з підлітками з аутизмом та дорослими дуже мало. І якщо у великих містах потреба у подібній інформації не така гостра через хоча б мінімальну представленність ресурсів, то у маленьких містах та селищах і досі відчувається дефіцит як щодо раннього, так і дорослого віку.
Опитування підтвердило постійну тенденцію небажання та остраху батьків дітей з аутизмом розповідати на широкий загал про свої проблеми з дітьми та шляхи їх подолання.