Над проєктом Autism Unity працює вся Європа: офіційне звернення до “Аутизм Європа”

17 червня о 16:00 відбулася зустріч країн-членів “Аутизм Європа”, на якій директорка з комунікацій ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім” та співзасновниця ініціативи Євгенія Панічевська представила проєкт Autism Unity.  

Одним із основних завдань платформи є створення відкритої бази даних, в якій сім’ї та фахівці зможуть знайти один одного незалежно від місця перебування. На платформі зберігається вичерпна інформація щодо країн та міст, де потребуючі допомоги можуть її отримати, що конче необхідно в умовах війни.

Україна офіційно звернулася до країн-учасниць “Аутизм Європа” у пошуках допомоги у створенні мережі контактних осіб по країнах та розширенню існуючої бази даних платформи Autism Unity. Ми сподіваємося на швидкий відгук європейських країн, які розповсюдять інформацію про ініціативу, представивши можливість поповнити базу даних фахівців, які допомагатимуть вимушенио переселеним українцям з аутизмом. Адже найголовніше – не переривати розвиток дитини, а для цього потрібно тримати зв’язок з фахівцями, які займаються розвитком комунікації, академічних, фізичних та соціальних навичок – психологи як для дітей, так і батьків. 

Євгенія Панічевська озвучила напрямки роботи та, відповідно, необхідної очікуваної допомоги від “Аутизм Європа”:

  1. Форми для спеціалістів та організацій, де кожен може зареєструватися самостійно та внести інформацію до нашої бази даних; також ми запрошуємо україномовних та російськомовних спеціалістів для реєстрації в нашій базі. Ми просимо розповсюдити інформацію про те, що ми шукаємо до співпраці таких спеціалістів та готові розглянути варіант їхнього матеріального заохочення чи оплати. Це також є однією з наших цілей, і зараз ми активно шукаємо донорів.
  2. Просимо допомогти нам з контактами представників країн, з якими ми могли б зв’язатися, щоб отримати консультацію та допомогу з окремого сімейного запиту.
  3. Ми запрошуємо сім’ї зареєструватися.
  4. Ми готові співпрацювати з освітніми установами всіх рівнів для організації освіти не лише для дітей, а й для батьків та фахівців, як ми це робимо зараз із кількома університетами США.
  5. Ми готові до партнерства з різних напрямків допомоги сім’ям.
  6. Ми шукаємо волонтерів, напрямки допомоги для них відебражені в нашій формі для волонтерів на сайті.

“Нашим сім’ям дуже тяжко. Мовний бар’єр, відмінності в організації служб та послуг, відсутність достатніх власних фінансових можливостей часто не дозволяють їм швидко зорієнтуватись, яку допомогу може отримати їхня дитина в місті релокації. Ще є проблема – багато дітей виїхало з України без статусу дитини з інвалідністю, це ускладнює процес отримання допомоги”, – зазначає Євгенія Панічевська.

Більше про про Autism Unity дізнавайтеся за посиланням або ж на сторінках травневого випуску “Аутизм Сьогодні”