Диво з Фінляндії: історія пожертви, яка розчулила команду МГО “Дитина з майбутнім

Починаючи з 24 лютого 2022 року кожному українцеві хочеться дива. Звичайно, приємностей хочеться завжди, але у суворі воєнні часи для нашої Батьківщини – особливо. 

Попри те, що за вікном весна, Санта Клаус з самої Фінляндії відправив до нас свого ельфа, який подарував нам справжнє чудо та розчулив серце кожного члена команди МГО “Дитина з майбутнім”. Ми хочемо поділитися незвичайною історією з Вами, щоб у Вашій душі теж стало трішечки тепліше.

Днями ми отримали листа з проханням придбати картину нашого неймовірного Максима Бровченка, юного художника з аутизмом з тимчасово окупованого Бердянська. Писав молодий 26-річний Семі Турунен з Фінляндії з міста Жороінен. Після підрахунку доставки роботи маленького “українського Пікассо”, її вартість виявилась несподівано коштовною. Тому Семі запропонував “дивне” рішення: не отримувати картину фізично, а просто переказати її вартість нам на добрі справи. 

“Чи можна купити картину, не отримуючи її? Ідея полягає в тому, що я заплачу за неї, а ви, якщо будете ласкаві, пожертвуєте кошти для дитячої лікарні, школи, художньої виставки, або куди завгодно, де ви вважаєте за потрібне. Це дивне прохання, але я хочу допомогти українським в цілому і, сподіваюся, заохотити молодого художника. Не знаю, чи зможете ви передати повідомлення Максиму, коли гроші будуть переведені, але якщо це можливо, просто скажіть: “Продовжуйте в тому ж дусі, kiitos!”. “Кiitos” – це фінське слово, яке просто означає “дякую”.

Ми були вражені сердечністю, добротою та безкорисливістю зовсім незнайомої людини з іншого кінця світу, якій дуже по-людськи болить те, що відбувається в Україні. Ми домовилися, що грошовий переказ ми неодмінно передамо Максимові на нові картини та розвиток його таланту.

Цей рік став лакмусовим папірцем, який підсвітив всі якості людей, з якими ми дружили та працювали, і тих, с ким ніколи навіть не бачились. Ця зворушлива історія про останніх. Про тих, кому не потрібно нічого, але вони допомагають в будь-який спосіб. Про тих, чиє серце живе, а значить емпатує горю та болю інших. Про тих, хто вибачається, що переказ надійшов пізніше, ніж очікувалось. Про тих, у кого немає крил, але ангелам крила не потрібні.

Ми пишаємося знайомством з Семі, хоч і заочним. Ми від усього серця дякуємо за запропоноване нестандартне рішення, яке обов’язково буде реалізоване передачею коштів і побажання Максимові. Ми дякуємо нашій дружній Фіндяндії – і вже країні-члену НАТО, – яка виховує таких добросердечних дітей.

Хто бажає придбати картини Максима Бровченка за кордоном і в Україні, будь ласка, розглядайте “варіант Семі”. Таким чином, Ви зробите дві надзвичайні справи – дасте можливість картині “подорожувати” різноманіттям виставок і допоможете Максимові Бровченко, який частину отриманих коштів завжди віддає на потреби ЗСУ та дітей з аутизмом.