Дивіться запис онлайн-семінару «Дитячий садок у житті особливої дитини» з Наталією Стручек

Наскільки важливий дитячий садок для розвитку особливої дитини і чого її повинні там навчити – про це і не тільки йшлося під час онлайн-семінару з директоркою спеціалізованого садка для дітей з особливостями розвитку «Дитина з майбутнім» Наталією Стручек.

Запис трансляції вже можна переглянути на нашому сайті і Youtube-каналі.

Під час розмови з аудиторією Наталія Стручек розповідала про те, що перш ніж віддати дитину в загальну інклюзію, її слід до цього добре підготувати, тому що в багатьох школах учителі не знають, як займатися з особливими дітьми. Вони не мають для цього ні необхідних навичок, ні часу, і в результаті особлива дитина офіційно навчається в школі, але насправді цього нема, бо її одразу відправляють на індивідуальне навчання, а це вже не інклюзія.

«Також є багато випадків, коли дитина не готова до школи і її поведінка не відповідає шкільним нормам. Наприклад, вона не може ходити самостійно в туалет, висидіти урок, не може комунікувати. Крім того, дитина опиняється в середовищі, де вона постійно перевантажена через шум і через те, що від неї чогось вимагають на уроці. Щоб такого не було, слід пройти підготовку», – пояснює Наталія Стручек.

Вона також навела як приклад історію про те, як одну дитину вигнали з дитячого садка, бо вона не могла поводитись так, як інші діти. Батьки привели її в «Дитину з майбутнім». За кілька місяців занять дитина змогла повернутися до звичайного дитсадка, і там були в захваті від того, наскільки змінилась її поведінка. А все тому, що вона була готова до навчання.

Наталія Стручек підкреслила: дитина повинна мати елементарні побутові навички, а також бути готовою до навантаження, яке її чекатиме у школі. Тільки тоді можна переходити на інший етап навчання.

Нагадуємо: онлайн-семінари, інтерв’ю із засновницею благодійної організації та історія аутистки, яка руйнує міфи, – це все можна прочитати в ювілейному випуску «Аутизм сьогодні».

https://cwf.com.ua/on-line-seminari-intervyu-iz-zasnovniczeyu-blagodijno%d1%97-organizaczi%d1%97-ta-istoriya-autistki-yaka-rujnu%d1%94-mifi-v-yuvilejnomu-autizm-sogodni/