Міністерство охорони здоров’я розіслало своїм регіональним управлінням лист, в якому висловило своє занепокоєння несвоєчасною діагностикою та низьким рівнем виявлення розладів у спектрі аутизму. У МОЗ визнали, що практика, коли після 18 років аутист отримує новий діагноз – психічні розлади, в т.ч. шизофренію – неправильна і не відповідає практиці більшості країн світу.

«Це викликає невдоволення хворих, їхніх представників, громадських організацій, які працюють у сфері соціальної підтримки хворих з розладами загального розвитку, – повідомляє в листі перший заступник МОЗ Раїса Моїсеєнко. – Як наслідок, батьки значної частини хворих не звертаються за психіатричною допомогою до дитячих психіатрів або звертаються несвоєчасно».

Тому відомство рекомендує на рівні регіонів дотримуватися правильної діагностики та ставити відповідні діагнози. Вік 18 років, згідно з документом МОЗ, вже не має бути підставою для зміни діагнозу «дитячий аутизм» на шизофренію.

Представники громадських організацій та асоціацій дуже раді, що справа нарешті зрушила з мертвої точки. «Весь час, починаючи з 2 квітня, коли ми провели акцію під стінами МОЗ, ми ведемо переговори з представниками міністерства, – говорить засновник Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму« Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко. – Звучало багато обіцянок, але зараз ми бачимо перші офіційні результати в цьому складному питанні».

Активісти сподіваються на подальший розвиток діалогу з МОЗ і на нові прогресивні кроки з боку міністерства назустріч діткам, хворим на аутизм.

{webgallery}{/webgallery}