«Інклюзивна освіта. Що ми будуємо? Реалії України і якими повинні бути наступні кроки», – з такою темою під час Другої міжнародної практичної конференції з аутизму (IPAC-2020) виступить консул «Аутизм Європа», засновниця МГО «Дитина з майбутнім» та мама хлопчика з аутизмом Інна Сергієнко.
Оскільки інклюзія в Україні якраз на шляху становлення, ця тема не втрачає актуальності. Тим більше, таку форму навчання як спосіб зміцнення системи освіти визначили на конференції ЮНЕСКО. Саме там голови держав, урядів та міністри з понад 70 країн світу наприкінці жовтня ухвалили Декларацію щодо глобальних пріоритетних дій для захисту фінансування та зміцнення системи освіти від наслідків, які спричинила пандемія COVID-19.
А це означає, що інклюзія – невід’ємна частина повноцінної системи навчання, яка вже ефективно функціонує в інших країнах світу. Але на якому етапі вона нині в Україні?
Про це і не тільки під час свого виступу розповість Інна Сергієнко.
«Ми говоритимемо про те, чим зараз живе інклюзивна освіта в Україні, чим вона відрізняється від ведучих світових практик, які наші досягнення та проблеми. І головне – що кожен із нас робить і буде робити, щоб система інклюзивної освіти працювала ефективно», – розповіла Консул «Аутизм Європа».
Друга міжнародна практична конференція з аутизму «IPAC-2020» відбудеться 21–22 та 28–29 листопада в онлайн форматі. Темою заходу стане інклюзія та супровід сім’ї. Виступлять на конференції 18 міжнародних та українських експертів.
Дізнатись більше про конференцію та як на неї потрапити можна тут: https://conf.cwf.com.ua/