Люди з обмеженими інтелектуальними можливостями частіше страждають психічним розладом, ніж решта населення. Структура і рутина можуть зменшити занепокоєння людей з обмеженими інтелектуальними можливостями, але в той же час, якщо структура і рутина швидко змінюються, це може дуже вплинути на емоційний і психічне благополуччя. Це також може погіршити стан психічного здоров’я.
Оскільки все більше людей працюють з дому або самоізолюється, щоб уникнути поширення або зараження, це, ймовірно, буде мати прямий вплив на підтримку людей з обмеженими інтелектуальними можливостями – як опікунами, так і членами сім’ї. Зміни в розпорядку дня людини (в тому числі неможливість вийти з дому) або тимчасова заміна обслуговуючого персоналу на кого-то нового (в разі, якщо доглядає особа може змушене самоізолюватись або захворіти), може викликати занепокоєння і збільшувати стрес. Раптові, несподівані зміни можуть означати, що деякі люди можуть не мати достатньої підтримки.
Існує також ризик того, що маски і захисний одяг можуть викликати тривогу у людей з обмеженими інтелектуальними можливостями.
У деяких людей з обмеженими інтелектуальними здібностями і аутизмом можуть бути дуже жорсткі дієти, нав’язані ними самими, з обмеженим діапазоном продуктів, які вони їстимуть. Аутичні люди часто можуть бути дуже чутливими до змін смаків, текстури і запахів їжі, викликаним сенсорної перевантаженням. Поряд зі зростанням занепокоєння нездатність купувати звичайні продукти через брак продуктів і неможливість робити покупки в звичайному супермаркеті в звичайний час доби може привести до обмеженого харчування, оскільки замінники можуть бути неприйнятні.
Нинішню непередбачувану ситуацію важко зрозуміти всім нам. Тим не менш, це може бути особливо напруженим для людей, які відчувають труднощі в спілкуванні. Нездатність зрозуміти, чому рутина раптово змінилася – і не будучи частиною процесу прийняття рішень – може утруднити адаптацію. Їм також може бути важко зрозуміти, чому вони не взаємодіють з людьми, з якими вони близькі, і підтримуються людьми, яких вони не знають.
Люди з обмеженими інтелектуальними можливостями часто стикаються з нерівністю у випадку охорони здоров’я, що означає, що вони можуть бути не в змозі отримати таку ж якість медичної допомоги, як інші люди. Вони також можуть страждати від більш серйозних захворювань, – існує значний ризик. Нам необхідно враховувати не тільки реальний ризик зараження і поширення вірусу, але і наслідки для психічного та емоційного благополуччя людей з обмеженими інтелектуальними можливостями.
Бажана робота з постачальниками послуг соціального забезпечення та охорони здоров’я, вона буде мати важливе значення для розробки якісної інформації про підтримку людей з обмеженими інтелектуальними можливостями в цей час. Це допоможе особам, які здійснюють догляд, і членам сім’ї ефективно управляти можливими змінами. Інструкції щодо зниження ризику зараження також будуть необхідні сім’ям та організаціям по догляду. Ця поточна ситуація не схожа ні на що, з чим стикалися більшість з нас, тому зараз може бути непросто розуміти, як найкраще допомогти людям з обмеженими розумовими можливостями, а також їх сім’ям і опікунам.