Консул «Аутизм Європа» і засновниця МГО «Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко взяла участь у розмові про соціалізацію дітей аутистичного спектру на телеканалі «Суспільне Буковина».
Програма вийшла в ефір 2 квітня – у Всесвітній день поширення інформації про аутизм.
Інна Сергієнко розповіла, що батьки не завжди помічають всі ознаки, які вказують на те, що їхня дитина розвивається інакше. Найпоширеніший нюанс, який озвучують, коли приходять до спеціалістів, – це те, що їхній син чи донька не розмовляє. А з усім іншим проблем начебто немає.
Проте, наголосила Консул, коли спеціалісти спілкуються з дитиною і проводять тестування, то помічають багато інших ознак, які вказують на аутизм. І лише тоді батьки розуміють, що бачили ці особливості, проте не звернули на них уваги.
Інна Сергієнко розповіла, що життя сімей, які дізнаються про те, що виховують дитину з аутизмом, обов’язково зміниться. Проте, у який бік – мають вирішити самі батьки.
«Якщо ми ставимось до цього як до якоїсь трагедії, що нам потрібно нести свій хрест, то ми будемо його нести. Якщо ж ми кажемо, що це виклик, що це Бог послав нам цю дитину, щоб ми могли щось зробити для неї і таких, як вона, то наше життя стає цікавішим, ніж воно було до того. Ми відкриваємо нові горизонти. Я, до прикладу, не була громадським діячем до того, як у мене народився син із аутизмом. Але стала. А тепер у мене безліч знайомих із усього світу», – розповіла Інна Сергієнко. І додала: «Батьки повинні завжди намагатись зрозуміти свою дитину і розпочати з нею комунікацію».
Консул «Аутизм Європа» наголосила: аутизм не лікується. Лікувати можна лише супутні хвороби, які часто супроводжують цей розлад.
Не оминули під час розмови в ефірі і тему пандемії та карантину. Адже якщо кількість хворих на коронавірус зростає, місцева влада має повноваження призупинити роботу, у тому числі, навчальних закладів і перевести їх у онлайн. Що й зробили, до прикладу, у Києві. Проте такі заняття, говорить Інна Сергієнко, особливі діти здебільшого переносять важко.
«Діти не можуть стільки часу втримати увагу, вони переключаються на щось інше. Таким чином, відволікаються від теми заняття. І якщо у стінах класу вчитель міг зробити зауваження і повернути увагу дитини, то на дистанційному занятті такого немає. Крім того, аутисти важко сприймають зміни, у тому числі і режиму дня. Їх потрібно до всього готувати заздалегідь, попереджуючи, скільки це все триватиме. А коли закінчиться карантин – ми не знаємо, тому і їх попередити не можемо», – розповіла Інна Сергієнко.
Також засновниця МГО «Дитина з майбутнім» підняла і тему дорослого аутизму. Вона зазначила: проблема працевлаштування аутистів є не лише в Україні, але й далеко за її межами. «Саме тому організація «Аутизм Європа» вже другий рік ставить головною темою 2 квітня: «Я можу працювати». За неї ми зараз і боремось», – підкреслила Інна Сергієнко.
Подивитись ефір про соціалізацію особливих дітей в Україні повністю можна тут: https://www.youtube.com/watch?v=pJB7LEcA7XA&ab_channel=%D0%A1%D1%83%D1%81%D0%BF%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B5%D0%91%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0