Приведення у відповідність до закону статутів організацій легалізованих на день введення закону в дію
Громадські організації, їх спілки (союзи, асоціації, інші об’єднання громадських організацій), легалізовані на день введення закону в дію шляхом реєстрації або повідомлення про заснування, не потребують відповідно перереєстрації або повторного подання документів для повідомлення.
Статути (положення) громадських організацій, спілок громадських організацій мають бути приведені у відповідність із законом протягом 5 років з дня введення його в дію.
Реєстрація змін до статуту (положення), пов’язаних з введенням закону в дії, здійснюється без справляння плати за реєстраційні дії протягом 5 років з дня введення закону в дію.
Приведення у відповідність до закону власних назв організацій, їх спілок легалізованих на день введення закону в дію
Вимоги щодо найменування громадського об’єднання, не поширюються на громадські організації, їх спілки (союзи, асоціації, інші об’єднання громадських організацій), легалізовані на день введення закону в дію шляхом:
- Реєстрації – до прийняття таким організаціями, спілками рішень щодо зміни їх назви;
- Повідомлення про заснування – до прийняття такими організаціями, спілками рішень щодо зміни їх назви або щодо реєстрації як юридичних осіб.
Власна назва громадського об’єднання не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об’єднань або громадських об’єднань, але в частині вимоги відмінності власної назви громадського об’єднання від власних назв інших громадських об’єднань враховуються власні назви громадських об’єднань, які повідомили про своє заснування або внесли зміни до найменування з дня введення Закону в дію, та усіх зареєстрованих громадських об’єднань.
Правовий статус місцевих осередків
Правовий статус місцевих осередків громадських організацій, які діяли за статутом юридичної особи на день введення Закону в дію, має бути приведений у відповідність із законом протягом п’яти років з дня введення його в дію.
Рішення про припинення таких осередків як юридичних осіб приймається вищим органом управління громадської організації. Правонаступником майна, активів та пасивів таких осередків є відповідна громадська організація.
Корисні посилання
Закон України «Про державну реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (15 травня 2003 року №755-IV)
Закон України «Про громадські об’єднання» (22 березня 2012 року №4572-VI)
Закон України «Про молодіжні та дитячі громадські організації» (1 грудня 1998 року №281-XIV)
Наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження форм реєстраційних карток» («14.10.2011 № 3178/5)
Наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу» (05 березня 2012 року №368/5)
Дотримуймось законодавства!
Корисна інформація
За додатковою інформацією, звертайтеся, будь ласка, до Державної реєстраційної служби України або до реєстраційної служби управління юстиції за вашим місцезнаходженням
Сайт державної реєстраційної служби України http://www.drsu.gov.ua
Також на сайті Державної реєстраційної служби України створено рубрику «Закон України «Про громадські об’єднання», в якій розміщена корисна інформація, а саме:
– Текст Закону України «Про громадські об’єднання»;
– Нормативно-правові акти;
– Форми (зразки) документів;
– Перелік документів для створення громадської організації чи громадської спілки;
– Перелік документів для усунення змін до статуту (положення), керівних органів та місцезнаходження громадської організації чи спілки об’єднань громадян;
– Оголошення;
– Питання та відповіді;
– Інформаційні листи Укрдержреєстру.
Адреса сторінки: http://www.drsu.gov.ua/show/10147.