Лектори про міжнародний практичний онлайн курс з аутизму від університету Аделфі (США)

20 вересня 2021 року МГО «Дитина з майбутнім» провела відкритий онлайн стрім у Фейсбук, присвячений питанням організації та тематик модулів Міжнародного практичного онлайн курсу з аутизму від університету Аделфі (США) в рамках Міжнародної академії аутизму. 

Нагадаємо, курс мав стартувати восени 2021 року, проте через бюрократичні прогалини, зумовлені пандемією COVID-19, його довелося перенести на 2022 рік. Варто підкреслити, що даний курс є унікальним не лише для України, а й для всіх країн, що практикують російську мову. Це перший такого роду російськомовний курс американського університету, який дасть можливість його слухачам не лише здобути унікальні знання та передовий світовий досвід роботи з особливими дітьми, а й отримати сертифікат міжнародного рівня, який визнається у всьому світі. На даний момент, свої наміри стати слухачами курсу вже підтвердили фахівці з Чехії, ІталіЇ, РФ, Ізраїлю і, звичайно, України. Кількість зацікавлених постійно збільшується. Ми вдячні кожному, хто проявив інтерес до цього курсу, і нагадуємо, що через онлайн-особливості кількість його учасників буде обмеженою.    

Отже, про стрім. Його учасниками стали всі спікери курсу:

  1. Стівен Шор – професор з освіти людей з особливостями розвитку Адельфійского університету, США. Аутист, член правління Autism Speaks, президент мережі Аспергер/Аутизм, автор серії книг про аутизм.
  2. Інна Ольшанська – доктор ерготерапії, терапевт сенсорної інтеграції, член американської Асоціації ерготерапевтів і Всесвітньої федерації ерготерапевтів, автор книги «Цілісний підхід до лікування дітей з особливими потребами».
  3. Інна Сергієнко – консул «Аутизм–Європа» в Україні, консультант з питань розуміння аутистичної поведінки та комунікації, лауреат Міжнародної премії International Autistic People Award.
  4. Ірина Сергієнко – експерт, консультант із запровадження практичної інклюзії у країнах ЄС та Україні. 

Кожен лектор курсу розповів про тематику, завдання свого модуля та організацію роботи зі студентами. Організатор курсу – МГО «Дитина з майбутнім» – відповів слухачам у форматі живого спілкування у коментарях на організаційні питання щодо вартості курсу, умов отримання сертифікатів, можливості долучитися до окремих модулів тощо.

Стівен Шор: «Курс сфокусує студентів на підборі інтервенції під потреби конкретної людини. Мова йде про скринінг, діагностику та допоміжні методи втручання. В результаті слухачі дізнаються про науково доведені інструменти діагностики та допомоги». 

Інна Ольшанська: «Модуль долучить студентів до розуміння ролі ерготерапії у корекції аутизма за підходом «чим раніше, тим краще». Слухачі отримають зання про тестування, оцінювання та можливості втручання аж до підліткового віку дитини, які базуються на дослідженнях». 

Інна Сергієнко: «Невід’ємною частиною корекції аутизму у дитини є психологічне здоров’я батьків. Адже для допомоги дитині потрібно мати сили, а це дуже важко, наприклад, при тяжких формах РАС. Тому тема підтримки батьків є ключовою у будь-якому корегуючому аутизм підході, про що поговоримо на курсі». 

Ірина Сергієнко: «Тема статевого дозрівання дітей з аутизмом обговорюється недостатньо, проте уникнути її не можна. Аутиста потрібно правильно підготувати до настання пубертату, пояснити ключові моменти періоду та змін, на які діти з РАС реагують дуже гостро». 

Курс складається з 4-х модулів і нараховує 140 годин лекцій та насичену програму протягом 3-х місяців. Окрім лекцій, програмою передбачені групові обговорення, практична робота з конкретною дитиною на вибір студента та/або на прикладі кейсу викладача, оцінка та аналіз практичних результатів, створення плану і стратегії втручання, постановка цілей, домашні завдання тощо.

Структура курсу:

  1. Діагностика та лікування розладів аутичного спектра, 33 години, 9 занять. Лектори: Стівен Шор, Інна Сергієнко. Студенти познайомляться з методами діагностики та втручання при розладах аутистичного спектра 1-го, 2-го та 3-го рівнів тяжкості та супутніх захворюваннях. Модуль сфокусує слухачів на принципах підбору інтервенцій під конкретну людину з РАС. В рамках модуля розглядається і тема підтримки батьків дітей з аутизмом, адже без ресурсу дорослих якісна допомога дитині з розладом неможлива. 
  2. Ерготерапія. 42 години, 9 занять. Лектор: Інна Ольшанська, Ірина Сергієнко. Модуль знайомить студентів з роллю та завданнями ерготерапії як науково доведеного та ефективного інструмента втручання при розладах аутистичного спектра у дітей від народження до підліткового віку. Інформація важлива як для фахівців, так і батьків дітей з аутизмом, адже слухачі на конкретних прикладах та власних кейсах поставлять та досягнуть терапевтичних цілей. Друга частина модуля пропонує студентам ознайомитись з основами періоду статевого дозрівання та правилами поведінки та розмов батьків про «це» з дітьми з аутизмом. 
  3. Учні з глибоким та середнім ступенем аутизму. 33 години, 9 занять. Лектори: Стівен Шор, Інна Сергієнко. Модуль висвітлює досвід та знання про найкращі стратегії підтримки людей з РАС. Мова йде про створення навчальних та корекційних планів для людей з відповідним рівнем тяжкості аутизмом за принципом пожиттєвої підтримки. 
  4. Учні з синдромом Аспергера, високофункціональним аутизмом і супутніми розладами. 33 години, 9 занять. Лектори: Стівен Шор, Інна Сергієнко. Модуль знайомить студентів зі світовою практикою та можливостями підтримки людей з аутизмом 1-го рівня для досягнення останніми успіху в житті. «Основне завдання – зробити успіх аутиста не виключенням, а правилом», – наголошує Стівен Шор. 

Всі заняття проходитимуть у режимі живого онлайн навчання на платформі Zoom. Курс платний, придбати його можна повністю чи помодульно за бажанням студента, проте ціна повного курсу значно нижча. Сертифікати про навчання отримують всі студенти, які реалізують практичну частину курсу.

Детальну програму дивіться тут https://adelphi.cwf.com.ua/?fbclid=IwAR2qA8WF1UhY6hptLunu6ZDDC8CFf_0yOBDVneC_huDMhx-4-lhKA6q8rEw

Звертаємо Вашу увагу на те, що однією з головних особливостей курсу є його практичність, адже 90% інформації – це практичні кейси для фахівців та батьків, розбір конкретних випадків роботи з дітьми з аутизмом різного ступеню тяжкості, домашні завдання та інтерактивний формат спілкування з лекторами. 

«Кращі знання не завжди доступні через мовний бар’єр. Я вивчала курс зі Стівеном Шором і навіть з моїм хорошим знанням англійської було дуже складно. Тому ми запропонували Університету Адельфі (Нью Йорк) створити Міжнародну Академію Аутизму. І вони були в захваті від нашої ідеї. Зробити курс доступним для країн колишнього СНД. Залучити фахівців з різних країн. Запропонувати міжнародний сертифікат по закінченню. І це тільки початок. У нас великі плани, і ми сподіваємося, що надалі можна буде навіть отримати американський диплом», – розповідає Інна Сергієнко, засновниця МГО «Дитина з майбутнім».

Запис трансляції спеціального онлайн стріму можна подивитися за посиланням. Також всі охочі все ще можуть поставити питання у коментарях та дізнатися більше про унікальний для України та країн пострадянського простору курс з аутизму світового рівня. 

Про дати й умови проведення курсу у 2022 році ми повідомимо додатково. Слідкуйте за нашими новинами і бережіть себе!