Ситуація з аутизмом в Україні дуже невтішна: обізнаність громадськості про проблему вкрай низька, роль держави в поліпшенні ситуації майже не помітна. Але відсутність статистики людей з аутизмом у нашій країні зовсім не означає, що людей з аутизмом у нас немає. Навпаки – вони є, і їм та їхнім батькам доводиться дуже нелегко.

Така ж ситуація  кілька років тому склалась у Інни Сергієнко, дізнавшись, що її син теж відноситься до числа особливих дітей з діагнозом «аутизм». Вона на собі відчула, як це бути матір’ю хворої дитини. Вони з чоловіком забили тривогу, коли їх синові було ще півтора року, і почали ставити запитання лікарям. Але вони їх лише заспокоювали – мовляв, все з часом налагодиться, не варто хвилюватися. Батьки не заспокоїлись і, коли хлопчикові виповнилося два роки і два місяці, поїхали на консультацію в Ізраїль. «Він годину грав у кабінеті фахівця, після чого ми почули: «В очі не дивиться. Мама з татом вийшли – не помітив, руками показувати не хоче». Тобто там досить швидко невропатолог назвала нам ознаки, вірніше їх сукупність, за якими встановлюють діагноз», – розповідає Інна. Ізраїльські лікарі навчили батьків, як правильно вести себе з такою дитиною, як його виховувати. Але вони жили в Україні, де не було відповідних фахівців, необхідних навчальних закладів для таких діток.

Тоді з’явилась ідея створити установу, яка зможе надати можливість дітям з синдромом аутизму в Україні отримати комплексну допомогу та шанс на нормальне соціальне життя. У 2009 Інна створила Міжнародну громадську організацію «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», першим проектом якої стало створення школи-садка для дітей з синдромом аутизму з такою ж назвою.

Сьогодні садок – всього лише один з проектів Фонду. Фонд зайняв позицію адвоката прав дітей з синдромом аутизму в Україні і працює над тим, щоб в країні з’явилася системна допомога людям з аутизмом.

У 2011 році в межах Європейських днів розповсюдження знань про аутизм Фонд провів круглий стіл «Аутизм в Україні є!» З метою налагодження діалогу між усіма учасниками, що задіяні в процесі надання допомоги дітям з аутизмом в Україні: спеціалістами, державними урядовцями, представниками громадських організацій , міжнародними експертами та батьками. В результаті круглого столу було підписано Резолюцію, в межах якої були виділені ключові проблеми та шляхи їх вирішення.

У 2012 році Фонд підписав Меморандум з Інститутом корекційної педагогіки НПУ ім. Драгоманова. Професори інституту за підтримки Фонду консультують батьків дітей з аутизмом з питань поведінкової корекції.

Однак для більш конструктивного та глибокого розв’язання проблеми потрібен був діалог з виконавчою владою, а саме з Міністерством охорони здоров’я України. У результаті Фонд було запрошено стати членом громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я. Спільно з МОЗ розроблена програма щодо поширення інформації про аутизм в поліклініках, як для батьків, так і для педіатрів.

Фонд організував регулярні візити американського професора психології Університету Argosy Вірджинії Бассі двічі на рік з метою організації та проведення тренінгів для спеціалістів та батьків, а також консультацій вихованців школи-садка «Дитина з майбутнім».

Фонд став членом провідної європейської організації Autism Europe, а його засновник Інна Сергієнко – була обрана Консулом організації.