Днями авторітетнийThe Scientist розмістив матеріал, суть якого зводиться до того, що коронавірус – прямий ворог аутизму. Причиною для такої серйозної заяви послужив той факт, що в зв’язку з пандемією світові лабораторії припинили клінічні випробування та лікування інших хвороб, пішли на карантин або взялися за вивчення COVID-19.
В США вченим довелося зупинити дослідні проекти та клінічні виспробування з лікування аутизму, що буде мати довгострокові наслідки для цієї галузі. На думку вчених, багаторічну роботу не потрібно зупиняти, бо в іншому випадку це стане справжньою катастрофою. “Ми всередині урагану, і немає розуміння, наскільки все може погіршитися або коли все закінчиться”, – говорить Хелен Еггер, голова відділення дитячої та підліткової психіатріі в Нью-Йорку. Проблема також в тому, що дослідження аутизму в основному були зосереджені на дітях. Через це зараз дуже мало інформації про дорослих з аутизмом. Тим більше, що діагностувати його у дорослих складно, оскільки тести розроблені в більшості для дітей. А після 65 років діагностувати розлад у людей майже неможливо взагалі. Але нові дослідження показують, що дорослі з аутізмом вмирають рано і мають високий ризик широкого спектру фізичних і психічних станів здоров’я, включаючи діабет, депресію і хвороби серця. Саме тому дослідження аутизму є надзвичайно важливими, оскільки без діагнозу дорослі люди з таким розладом не можуть отримати доступ до ряду служб, які могли б допомогти їм забезпечити житло та медичну допомогу. Вчені в результаті роблять висновок, що проблема є глобальною. Нажаль у урядів країн, і навіть у США відсутня стратегія надання медичної та соціальної допомоги літнім людям з аутизмом.
Нагадуємо, у неділю 29 березня о 19.00 МГО «Дитина з майбутнім» проводитиме on-line семінар “Аутизм та страхи”. До трансляції можна буде підключитися з фейсбук сторінки @Childwithfuture