17 червня о 16:00 відбудеться зустріч країн-членів “Аутизм Європа”, на якій Україна представить унікальний україно-американський проєкт Autism Unity. Директорка з комунікацій ГО “Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім” та співзасновниця ініціативи Євгенія Панічевська презентує платформу Autism Unity та розповість про основну ідею, цілі та успіхи проєкту.
Висловлюємо щиру подяку “Аутизм Європа” за розширення меж допомоги постраждалим від війни аутистам України та підтримку ініціативи, яка допоможе сформувати базу центрів та європейських фахівців для роботи з дітьми з родин вимушених переселенців з України. Базову інформацію про Autism Unity дивіться у розділі “Допомога аутистам України” на сайті “Аутизм Європа” за посиланням.
Про Autism Unity
Ініціатива Autism Unity – спроба допомогти та підтримати батьків дітей з аутизмом, які постраждали під час війни. Autism Unity – це платформа, яка дає можливість виконувати задачі:
- допомагати сім’ям в пошуку фахівців та допоміжних сервісів для занять з дітьми у різних куточках світу;
- створити базу даних для автоматизації процесу пошуку сімей, які потребують допомоги, і фахівців, які надають допомогу;
- залучати кошти на оплату праці фахівців, які не мають можливості працювати на волонтерських засадах;
- організовувати навчання для батьків.
На сайті ініціативи представлені форми для сімей, фахівців, організацій і волонтерів, куди кожен потребуючий допомоги та охочий допомогти може внести свої дані і отримати зворотній зв’язок. Наразі база даних Autism Unity нараховує більше 100 зареєстрованих сімей та понад 60 фахівців, які знаходяться як в Україні, так і поза її межами.
“На даний момент невелика кількість зареєстрованих фахівців у базі, триваючі переміщення людей та зміни обставин не дають змоги повністю автоматизувати процес пошуку сім’ями фахівців і навпаки, тому доводиться робити це у ручному режимі – контактувати з родинами, актуалізувати інформацію та першопочаткові запити, спілкуватися, контролювати, корегувати, шукати фахівців, центри, іноді навіть лікарів тощо. Процес дуже ускладнюється важкістю отримання зворонтього зв’язку від сімей – чи знайшли фахівця, чи підійшли заняття, чому припинили співпрацю, що ще потрібно тощо.
Більшість допомоги – це онлайн-заняття, до чого ми активно намагаємось залучати українських батьків. Ми пояснюємо про необхідність для батьків перший час бути присутнім на заняттях поруч з дитиною, фахівцям попрацювати з батьками, а потім вже залучати дитину. Звичайно, не всі діти можуть навчатися онлайн, але батькам потрібно опановувати всі можливі форми допомоги, враховуючи виникаючі складнощі із наявністю україно- і російськомовних фахівців безпосередньо в актуальному місці перебування дитини”, – розповідає Євгенія Панічевська.
Наразі ініціативі вкрай потрібний людський ресурс (волонтери), але найнеобхідніше – це невпинне поповнення бази даних україно- та російськомовними фахівцями та освітньо-реабілітаційними закладами, які можуть допомагати українським сім’ям з дітьми з РАС, які стали вимушеними переселенцями.
Реєстраційна форма для волонтерів
Реєстраційна форма для фахівцівБільше інформації про Autism Unity читайте у новому випуску “Аутизм сьогодні” за травень 2022 року за посиланням.