24 лютого 2020
A+ R A-

Покликання допомагати іншим: волонтери з Швейцарії в Україну

У п'ятницю 12 липня Українська медична місія (УММ) в рамках своєї програми допомоги «особливим» людям провела благодійну акцію в Центрі соціально - психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району м. Києва. Поклеїти шпалери, пофарбувати сходи і пограти з дітьми, - це ще не повний список тих добрих справ, які зробили американські і швейцарські волонтери, щоб показати світові, що люди з особливими потребами ніколи не повинні залишатися без руки допомоги.

«Ми отримали пропозицію взяти участь в Акції від Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», який підтримує зв'язок з Українською медичною місією, - розповідає Тетяна Параскева, директор Центру соціально - психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом'янського району в м. Києві. - Цей незвичайний формат мені дуже сподобався. Мені здається, що тут є акцент на вихованні соціальної відповідальності та активної громадської позиції. Хочеться, щоб у людей помінялися стереотипи. Ми не повинні шкодувати себе все життя - ми повинні виховувати здатність допомагати один одному і здатність відчувати радість від того, що ми можемо дарувати таку допомогу. Людина повинна зрозуміти, що інвалідність або якісь інші обмеження - це не тільки проблеми зі здоров'ям, це, в першу чергу, безсилля, це відмова від можливості щось змінити у своєму житті».

Найменшій волонтерці, яка прибула у складі групи, - дев'ять з половиною років, її звуть Рашель. Незважаючи на свій вік, вона мислить по - дорослому і щиро бажає стати корисною суспільству. «В Україну я приїхала вперше. Моя мама працює в CAAS разом з Корінн, тому відпускати мене їй було не страшно. Я тут, тому що дуже хочу допомагати людям», - говорить Рашель.

Завдяки спільній діяльності волонтерів від УММ і допомоги українських активістів, вдалося підготувати масажну кімнату для вихованців Центру. Українська сторона, у свою чергу, подякувала гостям невеликим святковим концертом.

«Ми дуже вдячні Українській медичній місії за такі спільні програми, які навчають толерантному ставленню до людей з обмеженими можливостями. Дуже шкода, що держава в таких ініціативах участь не приймає», - зазначила Інна Сергієнко, консул Аутизм Європа, співзасновник Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім».

Більш повну інформацію про Акцію читайте в липневому номері «Аутизм сьогодні».

 

 

Pin It