03 червня 2020
A+ R A-

Представляємо проєкт «Як все починалося»

У 2020 році виповнюється десять років відтоді, як в Україні голосно заговорили про аутизм. Тим, хто тоді взявся зрушувати цей камінь з мертвого місця, довелося непросто. Вони були змушені вчитися з нуля, їздити світом у пошуку консультацій, оббивати пороги різних установ і стукати в зачинені двері, шукати однодумців та партнерів. Їм довелося боротися з упередженістю суспільства й неготовністю тодішньої системи охорони здоров’я та освіти до адаптації дітей до звичайного життя.

Детальніше...

«Як все починалося»: Інна Сергієнко розповіла про свій шлях у сфері боротьби з аутизмом

Активне лобіювання прав аутистів – саме цим Інні Сергієнко займалася останні 10 років. Вона - засновниця МГО «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», Консул провідної Міжнародної асоціації «Аутизм Європа», лауреат міжнародної премії NAPA 2014 в номінації Community Mentor (наставник спільноти), модератор Платформи Autism Friendly Ukraine. Весь цей час Інна Сергієнко шукала способи вирішення проблеми аутизму в Україні, у тому числі на законодавчому рівні. І це їй вдалося.

Детальніше...

Марина Порошенко розповіла про впровадження інклюзії в Україні

Дружина п`ятого президента України Марина Порошенко з 2015 року активно працює над створенням усіх умов для інклюзивного навчання у нашій державі. Асистент вчителя, підручники та нові навчальні заклади – такими і не тільки здобутками пишається колишня перша леді.

У рамках проекту «Як все починалося» представляємо інтерв’ю з Мариною Порошенко. Вона розповіла, що саме надихнуло її сприяти навчанню дітей з особливими потребами, скільки задумів вдалося втілити в життя та як змінилася Україна за цей час.

Детальніше...

Екснардеп Юрій Мірошниченко розповів про свою боротьбу з аутизмом

Народний депутат України V - VIII скликань Юрій Мірошниченко про проблеми з аутизмом в Україні дізнався з власного досвіду. Він має 15-річного сина з таким діагнозом. Саме тому екснардеп почав боротися за права особливих дітей у нашій державі, оскільки бачив, як мало сервісів було в Україні та як батьки ховали своїх синів та дочок від суспільства, не знаючи, як виправити їхню поведінку.

Детальніше...

Євгенія Панічевська розповіла, як дізналася про аутизм та як об`єднала інших батьків навколо цієї проблеми

Євгенія Панічевська – голова Асоціації батьків дітей з аутизмом, зареєстрованої у 2013 році. За кілька років до того вона дізналася, що у її трирічного сина – аутизм. Проте Євгенія не з тих людей, які здаються. Вона зуміла не лише розібратися у проблемі, але й об`єднатися разом із однодумцями – батьками таких же особливих дітей.

Детальніше...