01 апреля 2020
A+ R A-

Украинские семьи с детьми-аутисты не рассчитывают на помощь государства

Загадкова хвороба сучасності. Аутизм! Діагноз, який ставили художнику Ван Гогу, науковцю Ейнштейну, кінорежисеру Спілбергу та мільярдеру Гейтсу. Ця недуга змушує сперечатися вчених усього світу. Що робити, коли лікарі кажуть: ваша дитина - аутист? Матеріал Тетяни Іванченко.

Тимурові легше зазирнути в об'єктив відеокамери, ніж в очі незнайомця. У малого аутизм. Про те, що син не такий як усі, Євгенія дізналася два роки тому. Каже, відтоді на родину звалилася купа проблем.

Євгенія Панічевська, мати хлопчика-аутиста:

- Все диагностики, обучение, реабилитация стоят больших денег. Сад вообще найти нереально, можно найти какие-то реабилитационные центры, и то это в крупных городах.

Аби аутисти не залишалися сам-на-сам зі своєю хворобою, потрібна підтримка держави, кажуть громадські активісти. У Штатах давно вже знайшли рецепт вирішення цієї проблеми.

Доктор Вірджинія Бассі, професор з клінічної психології Сан-Франциско (США):

- Держава оплачує освіту таких дітей, спеціальні програми допомагають їм жити, працювати і стати частиною суспільства.

Усе впирається у спеціалістів та гроші, кажуть у Міносвіти та обіцяють: спеццентри на кшталт закордонних будуть і у нас. Щоправда не уточнюють, коли.

Віра Шинкаренко, керівник відділу інклюзивної освіти Міносвіти України:

- Питання актуальне і ми його будемо розглядати. - Це протягом року, двох? - ви знаєте, на сьогодні я не можу сказати, тому що це потребує вирішення на державному рівні.

Що старшою стає дитина-аутист, то складніше їй призвичаїтися до життя, розказує Інна Сергієнко. Втрачений момент може надто дорого коштувати.

Інна Сергієнко, співзасновник Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму:

- Это инвалид, который будет всю жизнь сидеть на шее у общества, у родителей.

Тому для малого Тимура кожен день на вагу золота. Майбутнє хлопчика залежить від товщини родинного гаманця. Одне заняття зі спеціалістом мінімум 200 гривень. Але мати впевнена: це того варте.

Євгенія Панічевська, мати хлопчика-аутиста:

- Дети - это я, это воздух мой, это моя жизнь.
Тетяна Іванченко, Микита Ісайко, "Новини", телеканал "Інтер"

Подробности-ТВ

Pin It