Поради від Біла Петерса: керівництво по взаємодії з дітьми
Наші особливі дітки потребують особливого підходу. Консультант МГО «Дитина з майбутнім»⎪INGO Foundation «Child with a future» та друг всіх особливих сімей Bill Peters впевнений, що його керівництво по взаємодії з дітьми полегшить спілкування дітей та батьків.

Нижче ми зібрали ці корисні поради для вас:

  1. Уникайте нерозуміння: чітко говоріть дитині, де ви хочете, щоб він знаходився у певний момент часу. Поясніть, що йому потрібно вам повідомляти або вказувати жестом на те, що саме йому потрібно, а також повідомляти коли він має намір вчинити якусь дію.
  2. Якщо вам потрібно привернути увагу дитини, зверніться до нього розбірливо (голосно), покличте на ім’я, акцентуйте, що вам потрібна її увага прямо зараз. Далі переходите до чемне прохання того, що саме потрібно від дитини у даний момент. Використовуйте слово «будь ласка» в вашому формулюванні, – адже це саме прохання, а не наказ.
  3. Соціальний вік вашої дитини може різнитися з фізичним віком в різні моменти і при різних обставинах. Якщо ви знаходите деякі місця для ігор небезпечними, пояснюйте дитині, де саме, з ким і як вона може грати, які місця доступні, а які – ні. Наприклад, вулиця – не завжди хороший варіант для гри. Пояснюйте причину вашого можливого хвилювання дитині, або чим може бути небезпечно порушення ваших рекомендацій і заборон.
  4. Повідомляйте дитині які соціальні норми (поводження з людьми, гумор, інтимні питання) прийнятні, а які – ні, і що може бути образливим для інших людей. Застерігайте акуратно повідомляйте їй, якщо вона переступає цю межу.
  5. Вам доведеться пояснювати багато речей, – час від часу буде необхідно розбивати їх на складові для кращого розуміння дитиною, це важливо.
  6. Якщо дитина приносить вам занадто багато проблем, не соромтеся пояснювати їй в чому саме складність поведінки для вас, також можлива розумна і зрозуміла дитині система заохочень і обмежень.
  7. Не бійтеся сказати дитині, що ви зайняті розмовою чи дією по відношенню до іншої людини. Дитині потрібно навчитися чекати, поки ви закінчите, якщо це не щось занадто термінове (самопочуття, гігієнічна процедура).
  8. Багато речей доведеться повторювати кілька разів, дитина не завжди розуміє все з першого разу через свій соціальний вік, це не має нічого спільного з високим IQ. Це різні частини її розуму, але потрібно вчитися ними користуватися.

Сподіваємося, поради Біла полегшать ваше розуміння з малюком!

Хочемо також нагадати батькам з Києва, що Біл знаходиться у місті до кінця липня, – він з радістю візьме участь у вашому житті або поспілкується з вашою родиною, допоможе налагодити контакт і взаєморозуміння з дитиною.

Загальна інформація про те, як запросити Біла знаходиться тут – https://cwf.com.ua/konsultaczi%D1%97-doroslogo…/…

Заявка на запрошення – https://forms.gle/Y3MApcvuYhqGj95b6

До зустрічі!